Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Budapesztu

            W maju wybraliśmy się na upragnioną, trzydniową wycieczkę do Budapesztu. Pierwszego dnia byliśmy w Oceanarium-Tropicarium, w którym podziwialiśmy fragment amazońskich lasów deszczowych wraz z ich fauną i florą. Niezapomnianych wspomnień dostarczył nam rejs statkiem po Dunaju oraz podziwianie panoramy miasta ze Wzgórza Gellerta.

            W następnym dniu  zwiedzaliśmy centrum starego Budapesztu i jego największe zabytki: Parlament, Katedra Św. Stefana, Zamek Królewski oraz Fontannę Macieja.

            Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam ostatni punkt naszej wycieczki, którym był przejazd do Parku Narodowego Aggtelek, gdzie zwiedzaliśmy najładniejszą i jedną z największych jaskiń na Węgrzech – Jaskinię Barlada.

            Nigdy nie zapomnimy o tej wspaniałej i pełnej przygód wycieczce klasowej, która nie odbyłaby się gdyby nie pomoc finansowa naszych rodziców i hojność sponsorów, którymi byli: Rada Gminy i Wójt Gminy Bukowsko, SKR Bukowsko oraz Pan Dominik  Wyciszkiewicz.

            Szczególne podziękowania należą się również opiekunom wycieczki Pani Beacie Sikorskiej oraz Pani Zdzisławie Zabiedze.

            Chcielibyśmy bardzo wszystkim podziękować.   

               

Klasa 3a gimnazjum

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Simple Image Gallery Extended