Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie profilaktyczne

     5 czerwca z inicjatywy wychowawców: p. Anety Wojtanowskiej, p. Alicji Maczużak – Golonka, p. Ewy Wilusz przy wsparciu finansowym Rady Rodziców zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne: „Poznaj prawdę a prawda Cię uwolni”, przez specjalistę z zakresu profilaktyki uzależnień p. Marcina Tyburczy dyrektora projektu, konsultanta ds. profilaktyki uzależnień, przemocy i wynikających z nich konsekwencji dla uczniów klas V i VI SP.

     Spotkanie prowadzone było w bardzo ciekawy sposób przy wykorzystaniu prezentacji  multimedialnej oraz filmików wideo. Dodatkową atrakcją było wykonywanie na żywo utworów muzycznych,  w stylu  hip hop o treściach w pełni zgodnych z przesłaniem zajęć, przez prowadzącego. Autorskie spotkanie oparte na świadectwie z własnego życia i przedstawione realia walki z przemocą, uzależnieniami  w rodzinie, szkole, środowisku zainteresowały uczniów. Wszyscy byli poruszeni, zaciekawieni, żywo reagowali na usłyszane treści, na pewno taka forma przekazu pozostanie w ich pamięci i skłoni do refleksji.