Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka klas piątych do Bochni

    Pod koniec maja uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami:  p. Anetą Wojtanowską   i   p. Zdzisławą Zabiegą oraz opiekunami:  p. Alicją Maczużak – Golonka i p. Danielem Kornasiewiczem uczestniczyli w wyjeździe klasowym do Bochni. Wycieczkę po kopalni rozpoczęli od przejażdżki kolejką, następnie oglądali kolejne punkty podziemnej ekspozycji multimedialnej, które przybliżały historię kopalni w bardzo atrakcyjny sposób. Byli to polscy królowie, żupnicy genueńscy, duch Cystersa.

    Uczniowie podziwiali unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie, piękną, wykutą w soli kaplicę oraz rzeźby solne, narzędzia  i urządzenia górnicze. Zwiedzanie zakończyli pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja Ważynek, sklep z pamiątkami, boisko sportowe oraz plac zabaw dla dzieci.
    Kolejnym punktem wycieczki były bardzo interesujące zajęcia w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Po przekroczeniu bramy Ogrodu i zakupie biletów, uczniowie stali się uczestnikami różnorodnych, ciekawych eksperymentów. Mogli przy użyciu wielu urządzeń wykonywać  i obserwować zjawiska fizyczne. Byli w ogromnym kalejdoskopie, poznali jak tworzy się dźwięk, przy kolejnych stanowiskach  zobaczyli powstawanie wiru wodnego, zmierzyli się  z tajemniczym labiryntem. Zwiedzanie „Parku Lema” polegało na zabawach sensorycznych, które wszechstronnie wspierają  rozwój dzieci  – zwiedzający mogli dotykać  instalacji stanowiących ekspozycję, mieli okazję różnymi zmysłami poznawać zjawiska fizyczne, chemiczne  i przyrodnicze. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów pod kierunkiem przewodnika-animatora wzbogacili swoją wiedzę o otaczającym nas świecie.

  • 0001
  • 0002
  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • image006
  • image007

Simple Image Gallery Extended