Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Podróże te małe i duże klas szóstych”

    Uczniowie klasy VIa,b w II semestrze brali udział w kilku wycieczkach.
    Najpierw 20.03.2019 r. wybrali się  pod opieką wychowawców na warsztaty z rękodzieła: ceramiki i wikliny do Woli Sękowej - Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego. W czasie zajęć poznali właściwości w/w materiałów, tworząc pod kierunkiem prowadzących piękne naczynia i kwiaty. Była to ciekawa forma  realizacji idei regionalizmu i możliwość odkrycia artystycznych talentów w nieznanych dotychczas technikach. Dodatkowo obejrzeli interesującą, bogatą kolekcję prac rękodzielniczych studentów.

    Następny wyjazd to podróż do Rzeszowa 29.05.2019r.  razem z uczniami starszych klas na spotkanie z komedią w Teatrze im. W. Siemaszkowej - sztuka o ponadczasowej wymowie „Chory z urojenia” Moliera  wywarła duże wrażenie nie tylko ze wzg. na przekaz (manipulacja, głupota), ale również ciekawą scenografię, kostiumy i grę aktorów. Później w czasie wizyty na lotnisku w Jasionce  uczniowie zwiedzali halę przylotów, odlotów, uczestniczyli w odprawie biletowo-bagażowej i kontroli bezpieczeństwa, poznali wytyczne dotyczące bagażu. Spotkali się także z pracownikami Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, poznali działalność i pracę tych służb. Na zakończenie mieli możliwość obserwacji z tarasu widokowego lądujących i startujących samolotów.
    4 czerwca szóstoklasiści wraz z  opiekunami: A.Maczużak, E.Wilusz, A. Wojtanowską wyruszyli na wycieczkę krajoznawczą do Ojcowa. Najpierw z przewodnikiem wyruszyli zwiedzać Dolinę Prądnika. Idąc szlakiem przez park zamkowy, dotarli na Chełmową Górę prosto do największej jaskini w Ojcowskim Parku Narodowym - Groty Łokietka. Wszyscy podziwiali piękne i oryginalne nacieki skalne, poznając przy okazji ciekawostki przyrodniczo - historyczne. Zwiedzili Salę Rycerską, tzw. Kuchnię i Sypialnię, według legendy przez 6 tygodni przebywał tam Władysław Łokietek, który schronił się w niej po ucieczce z Krakowa przed wojskami czeskiego króla Wacława II.
    Następnie grupa przeszła przez Wąskie Skałki do Bramy Krakowskiej, koło Źródełka Miłości, Skały Rękawicy, Igły Deotymy. W trakcie wędrówki wszyscy zachwycali się malowniczą Doliną Prądnika, ostańcami skalnymi o charakterystycznych kształtach i nazwach, pomysłowością mieszkańców okolicy, którzy posłuszni zakazowi budowy świątyń na ziemi ojcowskiej, wybudowali kościółek… na wodzie (dosłownie).
    Po obiedzie w Piwnicy pod Nietoperzem, spacerując po Parku Zdrojowym, uczniowie udali się  do  Muzeum Przyrodniczego. Najpierw zobaczyli film, który wyjaśniał kształtowanie się Ojcowskiego Parku Narodowego w przeciągu miliardów lat. W dalszej części głos p.K.Czubówny oprowadzał po ekspozycji OPN, gdzie można było zobaczyć florę, faunę w parku.
    Kolejnym etapem wycieczki był zamek w Pieskowej Skale: dziedziniec, ogród renesansowy typu włoskiego. Przewodnik opowiadał o historii zamku, jego właścicielach, uczniowie usłyszeli wiele legend związanych z tym miejscem, dowiedzieli się także, o filmach jakie były kręcone na zamku lub w jego pobliżu. Później pod Maczugą Herkulesa wykonali  ostatnie pamiątkowe zdjęcia.
    Wyczerpani, ale w doskonałych humorach i ze wspaniałymi wspomnieniami szóstoklasiści wrócili do domu. Przekonali  się z pewnością, że Polska to piękny i różnorodny kraj!

 • image001
 • image002
 • image003
 • image004
 • image005
 • image006
 • image007
 • image008
 • image009
 • image010
 • image011
 • image012
 • image013
 • image014
 • image015
 • image016
 • image017
 • image018
 • image019
 • image020
 • image021
 • image022
 • image023
 • image024
 • image025
 • image026
 • image027
 • image028
 • image029
 • image030
 • image031
 • image032
 • image033
 • image034
 • image035
 • image036
 • image037
 • image038
 • image039
 • image040
 • image041
 • image042
 • image043

Simple Image Gallery Extended