Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20


      2 września  2019r. w naszej szkole odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, w której wzięli udział nauczyciele, rodzice i uczniowie. Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły.
    Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół w Bukowsku Pan Janusz Sitarz, który powitał wójta Gminy Bukowsko Pana Marka Bańkowskiego, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiono również zebranym nowych pracowników naszej placówki. Następnie głos zabrał Pan Wójt, który życzył wszystkim uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym.

    W dalszej części uroczystości najmłodsi uczniowie naszej szkoły – pierwszoklasiści – złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia przez Pana Dyrektora. Była to dla „pierwszaków” i ich rodziców niezwykle podniosła chwila.
    Po ślubowaniu głos zabrała Wicedyrektor Anita Wolanin, która przypomniała zebranym  o tragicznych wydarzeniach sprzed 80-ciu lat. Zacytowała fragmenty wiersza Władysława Broniewskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, a następnie oddała głos uczniom naszej szkoły, którzy przygotowali akademię upamiętniającą tragiczne wydarzenia z września 1939r.
    Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie  spotkali się w salach lekcyjnych  z wychowawcami i kolegami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się m. in. z planem zajęć. Życzymy wszystkim owocnego roku szkolnego!


 • image001
 • image002
 • image003
 • image004
 • image005
 • image006
 • image007
 • image008
 • image009
 • image010
 • image011
 • image012
 • image013
 • image014
 • image015
 • image016
 • image017
 • image018
 • image019
 • image020
 • image021
 • image022
 • image023
 • image024
 • image025
 • image026

Simple Image Gallery Extended