Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

W roku szkolnym 2018/2019 nasza placówka brała udział w ogólnopolskim programie promującym czytelnictwo wśród najmłodszych, a także wzmacniającym więzi rodzinne pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

W ramach podjętych działań nasi podopieczni:
•    W każdej grupie wybrali misia, który towarzyszył im w trakcie codziennych zajęć, ale także wędrował po domach przedszkolaków słuchając czytanych wspólnie z rodzicami bajek, wierszy i baśni.
•    Mieli możliwość zapraszania rodziców i innych zaproszonych gości do czytania literatury dziecięcej w naszym przedszkolu.
•    Uczestniczenia w dniu postaci z bajki – dzieci wcieliły się w role księżniczek, książąt, czarownic, wróżek i wielu innych postaci.
•    Uczestniczenia w warsztatach kulinarnych z Małym Misiem w trakcie których powstały pyszne pierniczki, które dzieci samodzielnie ozdobiły lukrem.
•    Brały czynny udział w obchodach 100 –lecia Odzyskania Niepodległości.
•    Poprzez moduł Kuferek kreatywności Małego Misia rozwijały swoją wyobraźnie, zdolności aktorskie, muzyczne i pewność siebie.
•    Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i do aktywności fizycznej włączyły swoich rodziców. Dołączyły do inicjatywy „Sprintem do maratonu”.
Nasze Przedszkole wykonało wszystkie zadania modułowe przewidziane w programie za co zostało nagrodzone dyplomem wzorowej placówki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za aktywny udział w projekcie i wsparcie, a także zapraszamy do kontynuacji działań w nowym roku szkolnym 2019/2020.