Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rodzice w akcji „Narodowe czytanie 2019”

29 listopada 2019 r. troje rodziców uczniów z klasy 6a przeczytało dzieciom tej klasy fragment noweli Bruno Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków”. Jest to opowiadanie, dla którego inspiracją stała się autentyczna historia opowiedziana autorowi przez jednego z nauczycieli drohobyckiego Gimnazjum im. króla Władysława Jagiełły. Treść tekstu dotyczy wrażeń głównego bohatera - Jakuba - z przygotowań jego ojca - Józefa - do akcji strażackiej, którą miał kierować.

Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej, gdzie rodzice przedstawili treść tej noweli w formie spektaklu. Kameralna atmosfera, gra aktorska rodziców i ciekawość noweli sprawiła, że uczniowie w skupieniu wysłuchali do końca jej treści. Pojawiły się stroje, dekoracje, fotografie przedstawiające m.in. postać św. Jerzego, Drohobycz z tamtych lat. Uczniowie na koniec gromkimi brawami podziękowali rodzicom i wykonano pamiątkowe zdjęcie. W akcji udział wzięli pani Roksana Rakoczy, Pani Dominika Zadylak i Pan Marek Kupka. Pomysłodawcą takiego przebiegu czytania była wychowawczyni klasy 6a, która bardzo serdecznie dziękuje i zachęca innych do podejmowania takich inicjatyw.
 

  • DSC_9366
  • DSC_9376
  • DSC_9378
  • DSC_9381