Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Cud nad Wisłą 1920. Modlitwa w huku armat”- konkurs plastyczno-historyczny

Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Muzeum Historyczne i Starostwo Powiatowe w Sanoku zaprosili  uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego do udziału w konkursie „Cud nad Wisłą 1920. Modlitwa w huku armat”. Konkurs miał na celu upamiętnienie 100. rocznicy zwycięstwa Polski w wojnie polsko-bolszewickiej, a także kształtowanie i pogłębianie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych oraz szacunku do polskiego dziedzictwa narodowego i jego chrześcijańskiego fundamentu. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej w formie niepowtarzalnego i oryginalnego plakatu, inspirowanego tematem Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy V – MICHAŁ RAKOCZY, który zajął II miejsce w kategorii klas IV-VIII.

Gratulujemy sukcesu i pięknej pracy!

„Bóg łaskę zwycięstwa i cud pod Warszawą dał nam przez ręce Tej, która Polski jest Królową. Mówił mi kapłan pracujący w szpitalu wojskowym, iż żołnierze rosyjscy zapewniali go i opisywali, jak pod Warszawą widzieli Najświętszą Pannę, okrywającą swym płaszczem Polski stolicę (…)”. (abp. Józef Teodorowicz, 8 grudnia 1920 r.)