Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WARSZTATY EDUKACYJNE 2020 z GAZ-SYSTEM

Nasza Szkoła wzięła udział  w projekcie Warsztaty edukacyjne 2020 zorganizowanym przez firmę GAZ-SYSTEM.Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. we współpracy z firmą SMART_LAB zorganizował  konkurs w formule zdalnej dla szkół podstawowych na terenie Gminy Bukowsko oraz na terenie innych gmin, gdzie realizowane są inwestycje GAZ-SYSTEM S.A.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży i przybliżenie jej zagadnień związanych z gazem ziemnym, jego wykorzystaniem, bezpieczeństwem gazowej sieci przesyłowej jak również przekazanie wiedzy na temat gazowych inwestycji prowadzonych przez GAZ-SYSTEM na terenie gminy. Nadrzędnym celem projektu jest rozbudzanie w nieszablonowy sposób zainteresowań uczniów i pogłębianie ich wiedzy z zakresu fizyki, chemii i matematyki.

Aby przystąpić do programu należało wypełnić kwestionariusz oraz test składający się z 14 zadań.  Nasza placówka zakwalifikowała się do programu i otrzymała specjalny zestaw laboratoryjny do przeprowadzenia eksperymentów: „Zobaczyć niewidoczne”, „Oliwa sprawiedliwa”, „Skąd ten gaz?”, „Ruch gazów”, „Skraplanie gazów”, „Tłoki i prawo Boylea”, „Ciśnienie hydrostatyczne”, „ Żarłoczna korozja”. Dostaliśmy  również materiały dla uczniów            i nauczyciela – karty pracy i broszury oraz atrakcyjne gadżety - nagrody w quizie dla uczniów.  Szkoła uzyskała również dostęp do dedykowanych materiałów on-line, dzięki czemu nauczyciele będą mogli przeprowadzać dla uczniów warsztaty pełne ciekawych doświadczeń.

Niektóre z eksperymentów zostały przeprowadzone przez nauczyciela a uczniowie obejrzeli podczas spotkania on-line. Uczniowie mogli także obejrzeć nagrania z przebiegu doświadczeń przygotowanych przy współpracy Pana Adama Drzewickiego z kanału MATURA TO BZDURA, który jest ambasadorem tego projektu.  Wszystkie  elementy z otrzymanego zestawu czekają na wykorzystanie przez uczniów podczas lekcji stacjonarnych.

 

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • image006
  • plakat