Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Internetowy Teatr TVP

Historia o tym, jak kawałek lodu zmienił serce w kamień.
W dniu 28 stycznia 2015 roku uczniowie naszej szkoły (klasy1-4) obejrzeli kolejny już spektakl w ramach projektu: Internetowego Teatru TVP dla Szkół pt. "Królowa Śniegu" z Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Internetowa transmisja umożliwiła skorzystanie z nowej formy przekazu kultury.

 To jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych. Kawałek lodu, który nagle wpada w serce Kaja czyni go obcym dla przyjaciół. Chłopiec ulega złudzeniu innego, lepszego życia, wszystko, co dobre i piękne, postrzega jako złe i brzydkie.

Andersen napisał tę baśń dla wszystkich. Młodsi widzowie odnaleźli w niej mnóstwo cudownych, niesamowitych przygód; magiczną podróż Gerdy i jej niezwykłych przyjaciół spotkanych w czasie drogi, piękną i czarodziejską Krainę Śniegu, mnóstwo emocji, barw a nawet zapachów.

 W  tym spektaklu dla widzów wykorzystano nowoczesną muzykę i efekty specjalne: płynącą wodę, padający śnieg, mgłę, bańki mydlane i laserowe, świetlne miecze, a na dodatek z czarodziejskiego ogrodu pełnego róż roznosił  się po widowni ich piękny zapach (tego niestety internetowa widownia nie odczuła).

W przerwie uczniowie przeniesieni zostali za kulisy i zaplecze techniczne teatralnych scen. Zajrzeli do garderoby,  rekwizytorni, charakteryzatorni  i innych pomieszczeń teatralnych. Poznali prace osób, które pozostają niewidoczne dla publiczności. Spektakl dostarczył uczniom wiele niezapomnianych wrażeń, przeżyć.