Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wizyta Teatru Lalek BAJKA

W czwartek, 26 lutego, po raz kolejny gościliśmy artystów Teatru Lalek BAJKA. Tym razem aktorzy przyjechali do nas z przedstawieniem „Calineczka”.

Bajka ukazuje, iż piękno zewnętrzne nie zawsze jest błogosławieństwem. Niekiedy przysparza cierpień. Calineczka jest piękna nie tylko zewnętrznie. Ma też dobre serce i zawsze chętnie wszystkim pomaga. Akcja rozgrywa się: w domku Calineczki, na moczarach, w okolicy domku Żuka oraz w krainie Elfów. W bajce występuje 13 postaci: Calineczka, Matka Calineczki, Wróżka, Żaba, Motyl, 3 Żuki, Biedronka, Mysz, Kret, Jaskółka, Elf. Wszystkie kukiełki są ręcznie i bardzo starannie wykonane.

Po przedstawieniu dzieci miały możliwość porozmawiać z aktorami, co było dodatkową atrakcją. Ten ciekawy spektakl nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy młode pokolenie.