Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jasełka w Bukowsku

Jasełka to widowiska o  Bożym Narodzeniu wzorowane na  średniowiecznych  misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w skalnej grocie Greccio. 

Ich treścią była historia narodzenia Jezusa  w  Betlejem. Jasełka tworzą magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Stało się już tradycją w edukacji wczesnoszkolnej, że co roku klasy trzecie je przygotowują.
W tym roku 18 stycznia  w sali Domu Ludowego w Bukowsku mieszkańcy mogli obejrzeć widowisko w ich wykonaniu. Dzieci przygotowywane przez wychowawczynie mgr Ewę Fal – Woźny i mgr Marlenę Bugaj, świetnie sobie poradziły. Jasełka składały się z trzech aktów.
W pierwszym Aniołowie obwieścili narodzenie  Pana Jezusa. Pastuszkowie pobieżeli do Betlejem, aby powitać dzieciątko i złożyć dary. W drugim akcie do szopki przychodzili bohaterowie z bajek, każdy przyniósł prezent dla Dzieciny. W trzeciej części Trzej Królowie, również obdarowali Nowonarodzonego. Dialogi przeplatane były śpiewem kolęd, w wykonaniu dziewczynek, a przygrywał im mgr Daniel Kornasiewicz. Publiczność brawami doceniła wysiłek małych artystów.