Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyróżnienie w konkursie plastycznym dla Szymona

Uczeń klasy 5a, Szymon Zadylak, otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym „Życie i działalność św. Maksymiliana Kolbego w 80. rocznicę śmierci”.

Do konkursu, którego organizatorem był Rektorat św. Maksymiliana Kolbego w Sanoku oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku zgłosiło się 234 uczniów. Patronat honorowy sprawowały: Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów), Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej, Wydział Nauki Katechetycznej Archidiecezji Przemyskiej.

Konkurs miał na celu, oprócz rozwijania zamiłowań artystycznych u uczniów, szerzenie znajomości postaci Maksymiliana Marii Kolbego w 80 rocznicę jego męczeńskiej śmierci.

Wręczenie nagród nastąpi podczas Gali Zwycięzców 10 czerwca 2021 r. Odbędzie się również plenerowa wystawa prac, podczas której możecie obejrzeć ikonę wykonaną przez Szymona pod kierunkiem p. Anity Wolanin.  Ekspozycja prac potrwa do 15 sierpnia 2021 r.

                                           Gratulujemy Szymonowi sukcesu!!!