Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Alkohol szkodzi zdrowiu”

 "Alkohol szkodzi zdrowiu” – to i wiele podobnych ostrzeżeń możemy często zobaczyć w otaczającym nas świecie. Jednak to hasło nie przemawia do najbardziej narażonej na skutki picia alkoholu grupy – młodzieży. Jak uświadomić młodemu człowiekowi, że branie życia pełnymi garściami nie zawsze jest dobre, a stwierdzenia typu „młodość ma swoje prawa” lub tak popularne przy używkach: „wszystko jest dla ludzi" nie zawiera najważniejszego słowa – rozsądek.

17.05.2021 r. w Szkole Podstawowej w Bukowsku wystąpiła grupa teatralna „Maska”, z przedstawieniem „Trzeźwe spojrzenie”, uświadamiając uczniom zły wpływ alkoholu na ich zdrowie, zachowania i funkcjonowanie społeczne.

Poruszono  również problemy osobiste młodych ludzi, z którymi stykają się w swoim życiu i nieumiejętnością szukania pomocy.

W przedstawieniu ukazano ważną rolę pedagoga szkolnego, który obok rodziców wspiera i pomaga w rozwiązywaniu problemów młodzieży.

 

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • image006
  • image007