Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pasowanie na ucznia

"Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

            20 maja odbyła się, długo przez wszystkich wyczekiwania, uroczystość pasowania na ucznia. Wzięli w niej udział Rodzice uczniów klas pierwszych, dyrektor ZS pan Andrzej Chrobak oraz pani wicedyrektor Ewa Kseniak.

            Część artystyczną uczniowie przygotowali pod okiem swoich wychowawców. Na początku pierwszoklasiści zaprezentowali przed zaproszonymi gośćmi swoje umiejętności recytatorskie, głośno, wyraźnie i z uśmiechem na ustach zaśpiewali piosenki. Był to ich "egzamin na ucznia", który zdali "śpiewająco".  Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

            Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego uczniowie w postawie stojącej złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie podchodząc kolejno do pana dyrektora zostali pasowania na uczniów i uczennice ZS w Bukowsku. Zostali włączeni w wielką szkolną społeczność. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek przygotowany przez Rodziców.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

 

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • image006