Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Będziesz moją Panią”

8 marca  w Domu Ludowym w Bukowsku  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet zorganizowana przez sołtysa wsi Bukowsko p. J. Rakoczego.

W programie artystycznym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. Przygotowali oni program telewizyjny „Woman TV”. W roli prowadzącego  wystąpił  Wojtek Łuszcz, który zapowiadał poszczególne punkty programu. 

Wiadomości poprowadziła Joanna Pieńkowska (w tej roli wystąpiła Julia Żytka). Prezenterka podała kilka ciekawych informacji na temat kobiet. Wiadomości sportowe prowadził Patryk Mazur, który wcielił się w postać Leopolda Babiarza.  W trakcie informacji ze świata  sportu uczennice z I i III klasy gimnazjum wraz ze swoim kolegą ( w tej roli Seweryn Basta) przedstawiały sylwetki siatkarek, koszykarek i piłkarzy ręcznych. Po wiadomościach wszystkie zgromadzone na sali Panie mogły obejrzeć reklamę cudownego środka odchudzającego „Chud – Nij”, dzięki któremu po  kilku miesiącach uzyskuje się sylwetkę „a la kościotrup”. 

Po głównym wydaniu wiadomości prowadzący program zaprosił wszystkich na dobranockę „Rzepka”, która była własna interpretacją bajki J. Tuwima.  Scenka, przygotowana przez uczniów VI klasy, rozbawiła publiczność do łez. Na koniec uczestnicy wysłuchali kabaretu. W rolę „kabareciarzy” wcielili się:  Dagmara Gliściak, Patryk Mazur oraz Jakub Pieśniarski.
Na zakończenie publiczność nagrodziła artystów gromkimi oklaskami. Po przedstawieniu dla wszystkich artystów przygotowany był poczęstunek.
Program wraz z uczniami przygotowały : Ewa Kseniak, Elżbieta Pyszko, Jolanta Krzok

                  Elżbieta Pyszko

 Zdjęcia Małgorzata Pastuszak