Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program Edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie z klas I-III Zespołu Szkół w Bukowsku wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury” o tematyce ekologicznej.  Celem programu było dostarczanie dzieciom wiedzy o otaczającym świecie, poznanie przyrody oraz czynników wpływających na zdrowie – w tym zasad prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej.

W ramach realizacji programu dzieci brały udział w zajęciach tematycznych podczas których, uczyły się jak dbać o rośliny, zwierzęta oraz czystość powietrza, jak segregować śmieci, oszczędzać energię i wodę, dlaczego warto jeść warzywa i owoce, jak żyć z zgodzie z naturą. Dodatkowo podczas zajęć uczniowie również doskonale się bawili, uczyli współdziałania w grupie, kształtowali umiejętności manualne, rozwijali kreatywność, samodzielne myślenie.  Za udział w programie szkoła otrzymała certyfikat i tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.