Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lekcja chemii o węglowodorach nasyconych przy instalacji pokazowej gazociągu

Uczniowie z klasy ósmej przygotowali dla młodszych kolegów prelekcje o „ Właściwościach i zastosowaniu alkanów”,  na której przedstawili w interesujący  sposób wiadomości o cechach i znaczeniu metanu wraz z etanem.  Zajęcia odbyły się  w nawiązaniu do biegnącej sieci przesyłowej Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz – System S.A  przez teren gminy Bukowsko. Podczas zajęć w terenie uczniowie zobaczyli jak wygląda element gazociągu a z tablicy informacyjnej poznali podstawowe dane dotyczące przesyłu tego paliwa i wynikające z nich korzyści. 

 

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004