Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mamy Laureata!

Jan Rakoczy, uczeń klasy 7a został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021. Znalezienie się w gronie najlepszych historyków w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu naszego wychowanka.

Konkurs organizowany był przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i składał się z trzech etapów, podczas których Jan musiał  wykazać się wiedzą historyczną wykraczającą poza podstawę programową: na etapie szkolny, rejonowym  i wojewódzkim.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymagał od ucznia i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy, w czym wspierali go rodzice. Na wszystkich etapach konkursu uczniowie rozwiązywali pisemny test zawierający zadania z przedmiotu. Jan każdy etap konkursu traktował bardzo poważnie, wzorowo wykonywał swoje obowiązki, a wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem. Ciężka praca ucznia wymagała ogromnej samodyscypliny trwała od października do kwietnia i zakończyła się WIELKIM SUKCESEM.

Ucznia do konkursu przygotowywała p. Barbara Mrozowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!