Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Na stole pisanki tęczą malowane”

21 marca,  w hali sportowej w naszej, odbył się kiermasz wielkanocny. Otworzył go pan dyrektor Janusz Sitarz, który powitał zebranych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Przy licznej publiczności wręczył nagrody klasom, które zajęły I i II miejsca w konkursie na najładniejszą palmę. Następnie pan dyrektor zaprosił na program artystyczny, po którym rozpocząć się miał kiermasz Wielkanocy połączony z degustacją potraw i wypieków świątecznych.

{youtube}JPUweCRxTNk{/youtube}

 

 

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie I klasy gimnazjum, którzy przypomnieli staropolski obyczaj zwany „Gaikiem” opowiadający o tym, jak odchodzi zima i do życia budzi się wiosna. Z kolei uczniowie klasy piątej opowiedzieli zebranym - wierszem i piosenką- o tradycyjnych obrzędach  wielkanocnych. Na zakończenie II klasa gimnazjum pokazała, jaką cenę miłości  zapłacił za nas Bóg – Człowiek, aby wśród zgiełku słów odnaleźć moc kochania.

Po zakończeniu akademii  zebrani goście udali się do przepięknie ozdobionych stołów. Było  pysznie, świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu  można było podziwiać oraz zakupić własnoręcznie wykonane przez rodziców i uczniów wielkanocne ozdoby. Swoje prace zaprezentował również Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolicy. Kusiły baranki, pisanki, kraszanki, stroiki, palmy i kartki świąteczne. Ponadto podczas kiermaszu można było spróbować wielkanocnego żurku z domowym chlebem, który zapachem zachęcał nie tylko łasuchów. Były też faszerowane jaja i przepyszne sałatki.  Kusiły także stoły ze słodkościami przygotowanymi przez rodziców i nauczycieli, które przyciągały smakoszy nie tylko zapachem, ale barwą, kształtem i kolorem.  A było w czym wybierać: baby wielkanocne, rogaliki, szarlotki, serniki, keksy i inne słodkości.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Bukowsku pragnie podziękować rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz uczniom za pomoc w zorganizowaniu kiermaszu. Dziękujemy również Zarządowi GS Samopomoc Chłopska Piekarnia.