Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

    W  Zespole Szkól w Bukowsku uroczystości związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się 9 listopada.  Na pierwszych lekcjach odbyły się zajęcia o charakterze patriotycznym.

Nasi uczniowie samodzielnie wykonywali kotyliony, chorągiewki w barwach biało-czerwonych, pisali życzenia, kartki i listy do Niepodległej, a także śpiewali pieśni patriotyczne. Odbyły się także konkursy tematyczne. Zajęcia te były zwieńczeniem  poprzednich działań prowadzonych w naszej placówce w ciągu ostatnich miesięcy.

Czytaj więcej...

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie 

Zespołu Szkół w Bukowsku

serdecznie zapraszają

mieszkańców Gminy Bukowsko
na uroczystości z okazji

100-lecia Odzyskania Niepodległości

Uroczystości odbędą  się 9 listopada 2018r.

17.00 - Msza Święta - kościół parafialny w Bukowsku
18.00 – Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów
Szkoły Podstawowej w Bukowsku,

„O Niepodległej” – koncert Zespołu Wokalnego SOUL

11 listopada 2018r.
11.00 - Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę-kościół parafialny w Bukowsku
12.00 – Wspólne odśpiewanie Hymnu Polski, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, złożenie kwiatów pod pomnikiem Walczących o Niepodległość
Uroczysty przemarsz do Zespołu Szkół w Bukowsku
12.45 – Część artystyczna w Zespole Szkół w Bukowsku

 

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.”
Wisława Szymborska


Droga Polsko! Z okazji 100-lecia odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI życzymy Ci miłości, wiary we własną siłę, która płynie od nas - kochających Cię Polaków,
 nadziei na same słonecznie dni. Życzymy Ci także, by wszyscy Polacy pamiętali, że Ojczyzna jest warta poświęcenia, że  trzeba walczyć o nią, jak o ostatnią kromkę chleba.
                    Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i uczniowie Zespołu Szkół w Bukowsku

„Zaelektryzowani” w naszej szkole

    7 listopada 2018r. gościliśmy w szkole grupę „Zaelektryzowani”, która specjalizuje się w propagowaniu edukacji  z zakresu fizyki i chemii w  atrakcyjny  dla uczniów sposób. Nasi goście w sposób żartobliwy i widowiskowy zademonstrowali żywą lekcję przyrody, ciekawe eksperymenty chemiczne, elektryzujące opowieści z dodatkiem humoru, "magiczne" rekwizyty, a wszystko to w sposób łatwy i przystępny dla uczniów.

Czytaj więcej...

Uroczystość pasowania na ucznia

    26 października 2018 r. w Zespole Szkół w Bukowsku odbyła się wyjątkowa uroczystość. W poczet uczniów szkoły przyjęto 28 pierwszoklasistów.
W ceremonii uczestniczyli: pan dyrektor Janusz Sitarz, pani wicedyrektor Danuta Kozimor, uczniowie i nauczyciele klas: drugiej i trzeciej, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz rodzice pierwszaków.

Czytaj więcej...

Fotograf

W dniu 25.10.2018r. (czwartek) w naszej szkole będzie gościł fotograf, każde chętne dziecko ze szkoły i przedszkola będzie mogło zrobić wybrane przez siebie zdjęcie – poniżej propozycje zdjęć.
Zakup zdjęć – dobrowolny.

Dla Niepodległej

Uczniowie klasy IIIa gimnazjum Dawid Bałdyga oraz Michał Grześ -12 X- wzięli udział w powiatowym konkursie  organizowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Sanoku.
Konkurs  „1914-1918-Sokół a niepodległość dla Sanoka i dla Polski” związany był z działalnością Towarzystwa, wydarzeniami  rozgrywającymi się na naszych ziemiach czyli trudną drogą do wolności.


30 października poznaliśmy wyniki konkursu-Dawid zajął  III a Michał IV miejsce.
W Oranżerii Domu Sokoła  uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, bony towarowe, natomiast laureaci dodatkowo piękne medale. Opiekę nad uczniami sprawowała A. Maczużak.
Gratulujemy.

Wcześniej z inicjatywy  najstarszych uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli -18.09.- zorganizowano wyjazd do kina Helios w Krośnie na projekcję filmu „Dywizjon 303.Historia prawdziwa”. To  opowieść oparta na wydarzeniach z książki A. Fiedlera (lekturze), zdarzeniach autentycznych, pokazujących poświecenie, heroizm, niezwykłe umiejętności polskich pilotów walczących o Anglię.

Czytaj więcej...

Spektakl „Afryka Kazika”

    11 października uczniowie z klas I – III wybrali się do Sanockiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Afryka Kazika” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Ciekawe, zabawne, a czasami niebezpieczne przygody, które wydarzyły się naprawdę, pozwoliły dzieciom poznać niezwykłego podróżnika o imieniu Kazik, który przemierzył  Afrykę na rowerze. Na swojej drodze spotkał wielu miłych i ciekawych ludzi oraz zwierzęta, którym chętnie pomagał. Podczas wyprawy przeżywał zarówno chwile wesołe, jak i chwile grozy. Na szczęście wszystkie przygody zakończyły się szczęśliwie.