Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Ptasie radio”

Klasa 5 b wykonała z tektury, farb plakatowych, piór i  guzików ptaki- bohaterów wiersza Juliana Tuwima „Ptasie radio”.

Prace powstałe podczas warsztatów zdobią korytarz szkolny tworząc dekorację jesienną. Możemy ją podziwiać na zdjęciach:

Czytaj więcej...

Dobro zawsze powraca - spotkanie na temat wolontariatu

6 października 2017 roku klasa 6 b była na wycieczce w  Ośrodku  Rekolekcyjnym „Caritas” w Zboiskachgdzie wysłuchała wystąpień wolontariuszy z Powiatowego Centrum Wolontariatu.

9 października w bibliotece szkolnej gościliśmy Panią Czesławę Kurasz, która zgromadzonym uczniom z klas 6 b i 7 a, przybliżyła założenia i ideę wolontariatu oraz opowiedziała 
o własnych, wieloletnich doświadczeniach dotyczących pomocy innym.

Serdecznie dziękujemy Pani Czesławie za inspirujące spotkanie!

Czytaj więcej...

Jesienny alfabet - warsztaty literacko – plastyczne

We wrześniu odbyły się w bibliotece szkolnej warsztaty plastyczno - literackie „Jesienny alfabet”.

Klasa 6 b wykonała litery alfabetu z motywem jesiennym. Każdy uczeń zaprojektował wybrane litery i ozdobił je przy wykorzystaniu różnych technik i materiałów. Twórcy wykorzystali: farby plakatowe, guziki, wstążki, kolorowe nici, sznurek, papier ozdobny, żołędzie, patyki.

Czytaj więcej...

Nasze ulubione książki - spotkanie dla klasy 1 w bibliotece szkolnej

Klasa 1 a edukacji wczesnoszkolnej, wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Fal-Pelc, odwiedziła bibliotekę szkolną. Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki, regulaminem oraz zbiorami. Wysłuchali pogadanki na temat książek dla dzieci znajdujących się w naszej bibliotece i wypożyczyli książeczki do samodzielnego czytania.

Pisanki

Klasy 4 b i 5b brały udział w warsztatach  zorganizowanych przez panią Anitę Wolanin w bibliotece szkolnej. Zajęcia pozalekcyjne poświecone były zdobieniu pisanek cekinami, bibułą, metodami quillingu i decoupage. Oto prace naszych uczniów:

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu „Baśnie mniej znane….”

Uczennice klasy 5 b szkoły podstawowej, pod opieką Pani Anity Wolanin, brały udział
w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie Filia w Sanoku. Współorganizatorem była Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Bukowsku.
Zadanie uczestniczek dotyczyło wykonania komiksu do wybranej baśni Charlesa Perraulta: „Wróżki”, „Paluszek” lub „Sinobrody”. Karolina Grześ zajęła I miejsce, Martyna Gliściak II, zaś Zuzanna Podulka uzyskała wyróżnienie. Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy uznania, które wręczyła zwyciężczyniom Pani kierownik Biblioteki Pedagogicznej - Irena Florczak. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!!!

Czytaj więcej...

Scrapbooking - sztuka ozdabiania okładek i nie tylko…

24 marca w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty ze scrapbookingu dla klasy 5b prowadzone przez Panią Anitę Wolanin.
Scrapbooking to sztuka ozdabiania okładek książek, zeszytów, notesów, albumów na zdjęcia, pamiętników, książek kucharskich, skorowidzów. To również metoda dekorowania kartek świątecznych czy pamiątek okolicznościowych.
Uczniowie klasy 5 b przy wykorzystaniu materiałów: bawełnianej koronki, wstążek, guzików, filcu, kwiatów z papieru, folii samoprzylepnych ozdobili okładki. Oto efekty ich pracy:

Czytaj więcej...