Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Moja biblioteczka domowa i ulubione książki

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, zaś 8 maja jest Dniem Bibliotek i Bibliotekarzy. Z uwagi na zbliżające się święto bibliotek oraz w związku z uczestnictwem w bieżącym roku szkolnym  przez Zespół Szkół w Bukowsku w Programie: Szkoła Trenerów Procesu Wspomagania II, klasa 4a zapoznawała się na cyklu lekcji poświęconych czytelnictwu i biblioteczkom domowym z zagadnieniami poświęconymi książce. Uczniowie prezentowali swoje domowe zbiory, omawiali ulubione książki, zapoznawali się z zagadnieniami związanymi z budową książki podczas zajęć bibliotecznych prowadzonych przez p. Anitę Wolanin. Były to niezmiernie inspirujące warsztaty, podczas których czwartoklasiści prezentowali w bardzo ciekawy sposób swoje zainteresowania.

Zobaczcie jakie!

Z pamiętnika Ani Shirley…- konkurs plastyczno-literacki

Uczennice klasy 6a zajęły I (Gabriela Kaczmarska) i II miejsce (Emilia Kunda) w konkursie zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Ustrzykach Dolnych. Prace miały charakter książki z ilustracjami. Uczestniczki konkursu wymyśliły dalsze przygody bohaterów książki „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery i opisały je w formie pamiętnika. Opiekę nad konkursem sprawowała p. A.Wolanin.

Gratulujemy Gabrysi i Emilce wspaniałego sukcesu!!!

   

Lista polecanych ksiażek o świętach

Oto lista książek polecanych o: zimie, Bożym Narodzeniu, choince, kolędach, Świętym Mikołaju.

Warto do nich sięgnąć w tym pięknym i niezwykłym czasie, który się zbliża. Czynimy różne przygotowania do świąt. Możemy się również stopniowo wprowadzić w nastrój bożonarodzeniowy czytając książki.

To moja lista.

A jakie są Wasze ulubione książki o tej tematyce? 

Napiszcie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Zamieścimy wasze odpowiedzi na stronie szkoły, tak by wszyscy mogli się nimi zainspirować, pozdrawiam, A. Wolanin

Czytaj więcej...

Seria: Z bibliotecznej półki …dla Nauczyciela, Ucznia i Rodzica

Seria: Z bibliotecznej półki …dla Nauczyciela, Ucznia i Rodzica
Polecam książkę:
Tytuł: 8+2 i ciężarówka
Autor:  Anne Cath. Vestly
Ilustracje: Marianna Oklejak
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2015


Polecam wszystkim dzieciom małym i dużym oraz ich rodzicom książkę  norweskiej pisarki Anne Cath. Vestly (1920-2008) „8+2 i ciężarówka”, która ukazała się w wydawnictwie „Dwie Siostry”.  

Powieść  zaczyna się tak: „Była sobie kiedyś duża rodzina. Mama, tata i ośmioro dzieci, które nazywały się: Maren, Martin, Marta, Mads, Mona, Milly, Mina i mały Morten. Tata tych dzieci miał ciężarówkę, którą zarabiał na życie”.

Czytaj więcej...

Sukces naszych uczennic w konkursie plastyczno-czytelniczym

Dwa pierwsze miejsca w konkursie plastyczno - czytelniczym „Kiedy Astrid była mała…” zajęły równorzędnie uczennice klasy 6a, Gabriela Kaczmarska i Ewa Paprocka. Organizatorem wydarzenia edukacyjno-kulturalnego była Biblioteka Pedagogiczna w Krośnie, Filia w Ustrzykach Dolnych. Uczestniczki konkursu pod opieką p. Anity Wolanin,  wykonały książki inspirowane powieściami dla dzieci i młodzieży, autorstwa szwedzkiej pisarki, Astrid Lindgren. Ponadto zadaniem osób biorących udział w konkursie było twórcze zilustrowanie opisywanych przygód bohaterów.

Gratulujemy serdecznie naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Prezentujemy fragmenty prac:

Czytaj więcej...

Afryka Kazika

Seria : Z bibliotecznej półki …dla Nauczyciela, Ucznia i Rodzica

Polecam książkę: Afryka Kazika Łukasza Wierzbickiego

Tytuł: Afryka Kazika

Autor: Łukasz Wierzbicki                                               

Ilustracje: Beata Kulesza- Damaziak

Wydawnictwo: bis

Rok wydania: 2019

Polecam książkę Łukasza Wierzbickiego Afryka Kazika. Jej zaletą, podobnie jak Dziadka i niedźwiadka, tego samego autora, jest oparcie fabuły utworu na faktach, bogaty materiał dokumentalny w postaci archiwalnych zdjęć w kolorze sepii, map, rysunków oraz odrębnej mapy do rozkładania, gdzie pokazano dokładnie trasę podróży Kazimierza Nowaka po kontynencie.

Czytaj więcej...