Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Narodowe Czytanie

Uczniowie klasy VII a włączyli się w  realizację programu Narodowe Czytanie w czasie godzin wychowawczych -poznając treść noweli- „Katarynka”’ i wykonując ciekawe  lapbooki.

Od 20 września powstawały prace w grupach, uczniowie mieli możliwość wykorzystania różnych materiałów, rozwijali inwencję twórczą, kreatywność, była to też okazja do współpracy i integracji klasy.

6 grudnia 2019 r. poznali nowelę „Sachem” poprzez wspólną  lekturę z zaproszonym gościem, panią Elżbietą Kowalik, emerytowaną nauczycielką i jednocześnie babcią jednego z uczniów oraz dyrekcją szkoły i wychowawcą.

Uczniowie klasy Va  poznali treść lektury-” Dobra Pani” i tworzyli prace plastyczne związane z lekturą, klasa Vb  czytała tekst „Sachem” Henryka Sienkiewicza, zaś VIII b „Dym” Marii Konopnickiej.

Czytaj więcej...

Rodzice w akcji „Narodowe czytanie 2019”

29 listopada 2019 r. troje rodziców uczniów z klasy 6a przeczytało dzieciom tej klasy fragment noweli Bruno Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków”. Jest to opowiadanie, dla którego inspiracją stała się autentyczna historia opowiedziana autorowi przez jednego z nauczycieli drohobyckiego Gimnazjum im. króla Władysława Jagiełły. Treść tekstu dotyczy wrażeń głównego bohatera - Jakuba - z przygotowań jego ojca - Józefa - do akcji strażackiej, którą miał kierować.

Czytaj więcej...

„Narodowe Czytanie 2019”

Szkoła Podstawowa im. prof. Juliana Krzyżanowskiego w Bukowsku w roku szkolnym 2019/2020 bierze udział w akcji „Narodowe Czytanie 2019”.

 

Para Prezydencka prowadzi akcję czytania arcydzieł literatury polskiej od wielu lat. W tym roku są to nowele. Zalicza się do nich osiem tytułów:

Czytaj więcej...