Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wizyta w oczyszczalni ścieków

09.04.2018 klasy piąte wybrały się z opiekunami zwiedzić oczyszczalnię ścieków w Woli Piotrowej. Na miejscu pracownik oczyszczalni  opowiedział nam jak ważną funkcję spełnia oczyszczalnia na wsi.

Mogliśmy zapoznać się z technologią działania oczyszczalni biologicznej. Pracownik pokazał nam poszczególne komory w których przebiegają etapy oczyszczania przez mikroorganizmy.  Na końcu zobaczyliśmy efekt działania oczyszczalni w postaci czystej wody wpadającej do miejscowego strumyka.

Czytaj więcej...

Warsztaty w pracowni solarnej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach

Klasy gimnazjalne brały udział w warsztatach w pracowni solarnej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach, gdzie uczniowie zapoznali się ze schematem  instalacji paneli słonecznych i  zobaczyli praktyczne wykorzystanie baterii słonecznych. Uczniowie z zaciekawieniem (w szczególności chłopcy) brali udział w spotkaniu.

Czytaj więcej...

„Ochrona dzikich zwierząt”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z przedstawicielem  Fundacji „Bieszczadziki”. Przeprowadzone zostały  warsztaty  pt.„Ochrona dzikich zwierząt”.

Czytaj więcej...

„Korki w naszej szkole”

Uczniowie naszej szkoły  kontynuują zbiórkę  eko – śmieci (telefony komórkowe, tablety itp.), baterie, makulaturę oraz biorą udział w akcji  „Korki w naszej szkole” – zbiórka zakrętek. Obecnie zbieramy dla dziewczynki chorej na porażenie mózgowe.

Zakrętki zawozimy do Delikatesów Centrum w Sanoczku. Przed świętami Wielkanocnymi kl. 5a pomagała w segregowaniu i  pakowaniu zakrętek.

Czy smog jest tak groźny jak smok?

         Słysząc o smogu w mediach  lub na ulicy bardzo często w podświadomości uruchamiamy mechanizm obronny, myśląc: „Nas to nie dotyczy, ja nie produkuję smogu lub nawet jeśli, to w tak nieznacznej ilości, że na pewno jest ona nieszkodliwa i nie należy zawracać sobie tym głowy.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

Podczas uroczystości środowiskowej „Dzień Kobiet” w Domu Ludowym w Bukowsku” został przedstawiony program „Najlepsza szkoła pod słońcem”. Rozdawane  były ulotki nt. zanieczyszczenia środowiska, wykonane przez dzieci pt. „Kochaj dzieci nie pal śmieci”.

Czytaj więcej...