Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Matki i Ojca

    20 maja 2019 r. przedszkolaki z grupy niebieskiej, gościły w swojej sali rodziców, z okazji Dnia Matki i Ojca. Dzieci przygotowały własnoręcznie upominki. Były to stroiki dla mamy i laurki dla taty. Każde dziecka było odświętnie ubrane aby godnie przeżyć tę uroczystość. Wszyscy pięknie deklamowali wierszyki. Dzieci śpiewały okolicznościowe piosenki. Przygotowały również na to święto kilka tańców, które bardzo się podobały rodzicom. Tańce były tym piękniejsze, że rodzice zakupili stroje do występów.

Czytaj więcej...

Certyfikat z realizacji międzynarodowego projektu ,,Piękna nasza Polska Cała”.

    Przedszkole Samorządowe w Bukowsku przystąpiło do projektu „Piękna Nasza Polska Cała” w połowie września 2018 roku. Wzięły w nim  udział wszystkie 4 grupy. Autorem i koordynatorem Projektu jest Ludmiła Fabiszewska nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim. Honorowy patronat nad Projektem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

            21 stycznia 2019r. odbyło się bardzo przyjemne spotkanie. Do naszej grupy przyszli wspaniali goście. Nasi dziadkowie. Z okazji tego pięknego  święta dzieci przedstawiły jasełka. Pięknym gestem ze strony dziadków było to, że wraz z dziećmi śpiewali kolędy podczas trwania występu. Następnie dzieci przebrały się i odświętnie ubrane wkroczyły jeszcze raz na scenę aby przedstawić program artystyczny specjalnie przygotowany dla babć  i dziadków. Dzieci zaśpiewały 100 lat i wręczyły prezenty. Bardzo podobał się taniec do piosenki „ Wymarzona”, podczas którego chłopcy założyli ciemne okulary i wyglądali jak prawdziwi mężczyźni. Dzieci zebrały wielkie brawa. Potem był poczęstunek, o który zadbali rodzice i wspólna pogawędka przy herbatce i kawie.

Czytaj więcej...

Jasełka

W tym roku jasełka w grupie niebieskiej wystawiane były 3 razy. Po raz pierwszy dzieci przedstawiały dla uczniów klas I, II, III. Starsze dzieci miały możliwość przypomnieć sobie, jak to kiedyś  i one stawiały pierwsze kroki na scenie. Kolejny raz przedszkolaki wystąpiły dla rodziców oraz zaproszonych gości dnia 17 grudnia 2018r. Nasza sala została świątecznie udekorowana, a całość dopełniły piękne stroje i oczywiście wspaniale przedstawione role. Co roku oprawa jasełek jest zmieniana i dostosowana do możliwości dzieci oraz ich liczby w grupie. Występ bardzo się podobał a rodzice byli wzruszeni i cieszyli się, że mogli obejrzeć swoje pociechy na scenie.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku szkolnym obchodziliśmy go nieco wcześniej, gdyż wypadał w niedzielę. Dzieci przynoszą ulubione pluszaki, opowiadają o nim. Miś towarzyszy im przez cały dzień. Poznają historię tego święta, smakują miodek czyli małe co nieco, rysują misia. Dzieci także ćwiczyły z misiem.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

                Dnia 22 stycznia 2018 roku gościliśmy w naszej Sali bardzo miłych i kochanych a także bliskich naszemu sercu gości- to Babcia i Dziadek. Bardzo wzruszający był moment, w którym Dziadkowie razem z dziećmi w trakcie jasełek ( specjalnie jeszcze dla nich przedstawianych), zaczęli śpiewać kolędę. Zrobiło się rodzinnie, a trema opuściła już wszystkich. Po jasełkach dzieci się przebrały, odśpiewały 100 lat i wręczyły babciom i dziadkom upominki, które samodzielnie przygotowały na zajęciach. A potem był program artystyczny specjalny na te okoliczność. „ Morze łez” wylali dziadkowie podczas tańca młodocianych „ babć”. Cieszymy się, że w tym dniu tak wielu gości zaszczyciło nas swoją obecnością. Życzymy Im dużo zdrowia i sił na dalsze lata.

Czytaj więcej...